Rodzinne gry planszowe

ByDaniel

Rodzinne gry planszowe

Rodzinne gry planszowe na każdą okazję

Gry planszowe nie od dziś stanowią świetną rozrywkę dla osób w różnym wieku. Decydując się na zakup wymarzonej gry planszowej dla naszej rodziny, trzeba wziąć pod uwagę preferencje jej członków i dobrać odpowiedni zestaw, w ten sposób, aby każda osoba z chęcią i dobrym nastrojem wzięła udział w planszowej rywalizacji. 

Gry planszowe dla całej rodziny – jaką grę wybrać ?

“Dobble”, “Jenga”, “Pędzące żółwie” – te gry z pewnością sprawdzą się, w przypadku gdy w naszym rodzinnym gronie znajdują się najmłodsi. Grając w “Dobble”, każdy z graczy musi mieć ukończone zaledwie 6 lat, a proste i szybkie do wytłumaczenia zasady sprawdzą się w trakcie długich zimowych wieczorów. Plusem gry jest jej niewielki rozmiar, co pozwoli w łatwy sposób spakować zestaw do podręcznej torby i cieszyć się nim podczas wakacyjnych wyjazdów. Kultowa gra “Jenga”, to doskonała rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Układając drewniane elementy w zgodny z instrukcją sposób, każdy z uczestników, musi wykazać się uwagą  i  sprawnością manualną, dbając o to, aby jednym nieprzemyślanym ruchem nie zburzyć całej konstrukcji. Grając w “Pędzące żółwie” rywalizuj z pozostałymi uczestnikami gry w wyścigu o główną nagrodę. Zdobądź sałatę dla swojego żółwia i pozostaw konkurencję daleko w tyle. Gra idealnie sprawdzi się w przypadku dzieci od 5 roku życia. Proste zasady sprawią, że twoje dziecko będzie miało świetną okazję poćwiczyć kreatywność oraz strategiczne myślenie.

Rodzinne gry planszowe dla trochę starszych

Rodzinne gry planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/gry-rodzinne-planszowe-i-towarzyskie-c-540_13307_13308.html) stanowią świetną rozrywkę również dla zaawansowanych graczy. Dla tych bardziej doświadczonych,  dobrym wyborem będzie ekonomiczna gra rodzinna “Catan”. Razem z pozostałymi członkami swojej rodziny wciel się w rolę średniowiecznych osadników, buduj własne kolonie, drogi i osady, zdobywając sławę jako przedsiębiorczy wódz plemienia. Możliwość prowadzenia handlu z pozostałymi uczestnikami gwarantuje zwycięstwo najlepszego kupca.

 

About the author

Daniel administrator